ELUSi ja EKNi ühisseminar 7. septembril

NB. Üritus on jälgitav ka zoomis: https://ut-ee.zoom.us/j/92636578954 pwd=S1dFTDg0UjQ3WUZHSXB3ZWlDbm5HZz09
Septembris Eestit külastav patriarh Bartolomeus on suur loodusesõber ja aktiivne keskkonnakaitsja. Visiidi eel on paslik tutvuda teoloogiaharuga, mis uurib religiooni ja looduse vahekorda. Ootame osalema Looduseuurijate Seltsi ja Eesti Kirikute Nõukogu ühisseminaril “Mis loom on ökoteloogia?”, mis toimub 7. septembril algusega kell 17 LUSi saalis Struve tn 2.
Kava:
17.00 saabumine, registreerumine

17.10 Sissejuhatus. Hannes Rohtsalu: „Kuidas jõudsime ökoteoloogia seminari korraldamiseni?“ (Looduseuurijate seltsi, paavst Franciscuse „Laudato Si“ üleskutse ja Eesti Kirikute Nõukogu ühisosa).

17.30 Põhiettekanne: Tauri Tölpt. Patriarh Bartolomeuse ökoteoloogia tagamaad. (Miks patriarh räägib ökoloogiast? Õigeusu seos ökoloogiaga. Halki kohtumised)

18.15 Paus

18.30. Magdalena Noszczyk (Laudato Si Movement, European programs coordinator): Laudato Si movement and Laudato Si Animators programs. Ettekanne on inglise keeles.

18.45. Arutelupaneel. Tauri Tölpt. Magdalena Noszczyk. Laura Vilbiks (EKN ja loodushoid). Kogudused ja loodushoid: kuidas edasi? Church and creation care: proposals for future

19.15 Suupistelaud & vaba vestlus.

Ettekannete vahepeal esinevad Tartu Aleksandrite kiriku (EAÕK) lauljad.